Ortopedi ve Travmatoloji

 

Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi, Ortopedi Grubu gerektiğinde uluslararası konsultasyonlarla tedavi hizmeti sunuyor. Bilimsel dosyalama sistemiyle hastalarına pek çok kolaylık sağlıyor.Ortopedik tanı ve tedavide özellikle uzmanlaştığımız alanlar;
Artroskobik cerrahiler 
Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi, Ortopedi Grubu, profesyonel sporculardan ev hanımlarına kadar geniş bir yelpazede diz, omuz, ayak bileği, kalça artroskobileri; bağ, kıkırdak, menisküs, tendon operasyonları, kıkırdak nakilleri; kadavradan menisküs, bağ, kıkırdak nakilleri gibi teknikleri uyguluyor. Ortopedi Grubu, ön çapraz bağ operasyonları, tekrarlayan omuz çıkıkları, omuz tendon yırtıkları, kalça eklemi kıkırdak-sıkışma hastalığı gibi nadir yapılan artroskobik cerrahileri de gerçekleştirebiliyor. 

Protez cerrahisi
Omuz, kalça ve diz protezleri (eklemin yapay parçalarla değiştirilmesi)  "laminar air flow"lu ameliyathanelerinde yapılıyor. 

Pediatrik Ortopedi
Gelişimsel kalça displazisi ve doğumsal çocuk hastalıkları değerlendirilip tedavi edilir.
Kemik uzatmaları ve kemik deformiteleri
Tedavisi çok zor, uzun zaman alan, ileri teknik, teknoloji ve deneyim gerektiren tedavi yöntemleridir. 

Travma 
Kırık, çıkık, iskelet sistemi adele, tendon ve bağ yaralanmalarında hızlı ve iyi sonuç etkili tedavi yöntemleri ile mümkündür. 
Ameliyat gerektirmeyen durumlarda erken yük vermeye ve adele fonksiyonuna izin veren, kaşıntı ve alerji yapmayan, kolayca banyo hatta denize-havuza girme olanağı veren yeni alçılama tenikleri de uygulanıyor.

Doktorlarımız

 • Anabilim Dalı Başkanı
  Doç.Dr. Ertuğrul ŞAHİN
  Ortopedi ve Travmatoloji
  Doktoru İncele

  Dr.Öğr.Üyesi
  Ertuğrul ALLAHVERDİ
  Ortopedi ve Travmatoloji
  Doktoru İncele

  Dr.Öğr.Üyesi
  Mümin KARAHAN
  Ortopedi ve Travmatoloji
  Doktoru İncele

© 2011- 2024 Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi
JoomShaper