Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitemiz Açıldı

Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi

 Doğu bölgesindeki en kapsamlı fizik tedavi ünitesi özelliğini taşıyan Kafkas Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Fizik Tedavi Ünitesi tam donanımıyla saatte 20 hasta alabilecek kapasiteyle bölge halkının hizmetine sunuldu

 Doğu bölgesindeki en kapsamlı fizik tedavi ünitesi özelliğini taşıyan Kafkas Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Fizik Tedavi Ünitesi tam donanımıyla saatte 20 hasta alabilecek kapasiteyle bölge halkının hizmetine sunuldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kafkas Üniversitesi Fizik Tedavi Ünitesi uzmanlarından Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Kudret Cem Karayol, “4 aydır Kafkas Üniversitesi Fizik Tedavi Ünitesi Anabilim Dalı’nda çalışmaktayım. Bu hafta itibariyle fizik tedavi ünitemizi açmış bulunmaktayız. Bu ünitemiz Doğu’da belki de en gelişmiş olan ünitelerden bir tanesi ve çok yüksek bir yatırımla hayata geçirilmiş bir ünitedir. Şu an itibariyle hemen hemen hiçbir eksiğimiz yok. Fiziksel tıp adına yapılabilecek bütün tedavi hizmetlerini verebilmekteyiz.” dedi.

Bu ünite Saatte 20 hastaya hizmet verebiliyor!

“Burası, bölgede oldukça ihtiyaç duyulan bir üniteydi.” diyen Dr. Karayol, “Fizik tedavide verebildiğimiz tedaviler hem fizik tedavisi adına, hem de rehabilitasyon, felç durumları, spor yaralanmaları ya da ortopedik ameliyatlar sonrasında yapılabilecek bütün fizik tedavi uygulamalarını gerçekleştirebilmekteyiz. Saatte 20 hasta alabilecek bir üniteye sahibiz.” ifadelerini kullandı.

Fizik tedavisi için Kafkas Üniversitesi’nin bünyesine yeni kattığı üniteye gelen hastalar ise aldıkları sağlık hizmeti karşılığında büyük memnuniyet duyduklarını belirttiler.

Kafkas Üniversitesi Fizik Tedavi Ünitesi’nde fizik tedavisi gören hastalardan Servet Taşdemir, “Şuanda fizik tedavisi görmekteyim. Kars Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi ünitesi vardı fakat bölge halkı için bu yeterli olmayınca Kafkas Üniversitesi, bünyesinde böyle bir ünite açarak bizleri oldukça rahatlattı. Daha önceleri sıra alma konusunda bir zaman bekletilmek durumunda kalabiliyorduk ve bu ünite sayesinde bu sorun da büyük ölçüde ortadan kaldırılmış oldu.” şeklinde konuştu.

Bölge halkına bu hizmeti kazandıranlara teşekkür eden Paşa Taşdemir ise; “Kars’ın Akyaka ilçesinden Kars’a 60 km ve biz daha önceleri tedavi için Kars’a gidip gelme noktasında mağduriyet yaşıyorduk, çünkü saatlerimiz uymayabiliyordu ama şimdi üniversitenin verdiği bu hizmetle birlikte tedavimizi çok daha güzel ve zamanında görebiliyoruz. Doktorlarımıza, personellerine çok teşekkür ediyoruz, bu üniteyle birlikte bizlere çok güzel bir hizmet kazandırılmış oldu.” diye konuştu.

  

© 2011- 2024 Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi
JoomShaper