Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Patoloji Bölümünden Uzman Biyolog Hatice Beşeren, XIX Congreso Nacional De La FEDPATMEX kongresine telekonferans ile katıldı.

Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Patoloji Bölümünden Uzman Biyolog Hatice Beşeren, XIX Congreso Nacional De La FEDPATMEX kongresine telekonferans ile katıldı.

Uzman Biyolog Hatice Beşeren KAÜ’nün çalışmasını İspanyolca anlattı

Dünyada 100 Patologdan biri seçilen Patolog Luis Humberto Cruz aracılığıyla Uzman Biyolog Hatice Beşeren, Kars’ı ve Kafkas Üniversitesini telekonferans ile İspanya’da temsil etti. 1-4 Kasım 2019 tarihleri arasında İspanya’nın Morelia kentinde düzenlenen XIX Congreso Nacional De La FEDPATMEX kongresine katılan Beşeren, Kafkas Üniversitesi, Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Tıbbi Patolojide yapılan Makroskopik teknikleri İspanyolca video sunum ile anlattı.

Beşeren yaptığı video sunum sonrası şunları söyledi: “Ulusal, uluslararası bazı meslektaşlarımızla 5 yıldır sosyal ağ üzerinden Patoloji eğitimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bende bölümümüzde geliştirdiğimiz teknikleri derleme şeklinde onlarla paylaşıyordum. Anlattığım tekniklerin ileri düzey olduğunu ve büyük ilgi topladığını gördüm. Tabi ki bu başarımız tek başına değildir, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kafkas Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Dr.Öğr.Üyesi Yakup Baykuş ve Başhekimlik Yönetimi ile Kafkas Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Aplaslan Yüce'nin bölümümüze vermiş olduğu maddi manevi destekler es geçilemez, bu sayede bölümümüz ulusal platform dışında uluslararası platformda da kabul ve takdir görmüştür. Daha önce de Tıbbi Patoloji laboratuvarında sonuç verme süresi ile ilgili yaşanan kriz başhekimliğin konuyla yakından ilgilenmesiyle çözülmüştür. Sorunun çözülmesinden sonra bölüm çalışanları olarak özverili ve titiz çalışma ile patoloji sonuçlarını en geç 15 gün içerisinde, malign düşünülen, klnisyenler tarafından bize bildirilen hastalarımızın sonuçlarını da en geç beş gün içerisinde verebilmekteyiz.”


uzman-biyolog-hatice-beseren-kau’nun-calismasini-ispanyolca-anlatti-(2).jpguzman-biyolog-hatice-beseren-kau’nun-calismasini-ispanyolca-anlatti-(3).jpguzman-biyolog-hatice-beseren-kau’nun-calismasini-ispanyolca-anlatti-(1).jpg

Kaynak:http://www.karsmanset.com/haber/uzman-biyolog-hatice-beseren-kaunun-calismasini-ispanyolca-anlatti-49231.htm

© 2011- 2023 Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi
JoomShaper